Maca vyladí hormonální soustavu, přinese ale i klidnější mysl

Proč byste měli svoji pozornost zaměřit na peruánskou Macu? Protože dokáže zázraky s vaší hormonální soustavou, ale i plodností a celkovým libidem. Ne nadarmo je Maca zařazována vedle například guarany a kotvičníku k superpotravinám, které by měl konzumovat každý člověk, jehož životní tempo je vražedné.

Maca peruánská je známa pod různými přezdívkami

Možná jste o ní slyšeli jako o peruánské viagře anebo brazilském ženšenu. V některých případech je Maca označována také jako řeřicha peruánská. Tato rostlina, z níž se zpracovává kořen, roste ve vyšších nadmořských výškách peruánských And charakteristických chladem a silným větrem, ale také velkou mírou slunečního svitu a kyselou půdou s vysokým podílem písku. Právě tak je pro pěstování Macy zásadní. Díky těmto podmínkám je Maca silná a dobře se adaptující na proměnlivé prostředí. Tyto vlastnosti pak také dokáže předat lidskému tělu. Maca je opravdu jedinečná superpotravina, která byla podle mnohých archeologických pramenů pěstována již několik tisíciletí před naším letopočtem starověkými Inky. Ti ji podle legendy dostali darem od jednoho z jejich bohů jako posilu pro sebe i potomky.

Na co všechno lze Macu použít?

Především na celkovou detoxikaci a pročištění organismu. Navrací mu také jeho vitalitu a svěžest, zejména v případech, kdy je konzument Macy nucen vést opravdu hektický životní styl. Macu můžete konzumovat v podobě plněných tobolek anebo rovnou prášku. Když si na jeho chuť zvyknete, může sloužit také jako prostředek k dochucení kaší, smoothie anebo jogurtu. Zejména světlejší druhy Macy mají totiž poměrně příjemnou nasládlou chuť. Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů lze Macu užívat také v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení jednoduše k posílení imunity a zvýšení odolnosti těla vůči virům a bakteriím. Maca je ale také výborná bylinka na trávení, která díky vysokému obsahu sacharidů dokáže rychle doplnit tělu chybějící energetické zásoby a zbavit ho únavy. V Mace ale najdete také velké množství proteinů skládajících se z aminokyselin a podobně jako například v avokádu také zdravé rostlinné tuky.

Co lze Macy očekávat kromě podpory libida?

Především posílení psychické a fyzické odolnosti, ale také imunitního systému. Maca je pověstná příznivým působením na paměť a mentální rozpoložení. Proto, chcete-li si své dny užívat v klidu, měli byste ji zahrnout do svého jídelníčku.

Publikováno: 03. 09. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Litostrámová