Vapuju, vapuješ, vapujeme. Stačí si jen vybrat to správné zařízení

Ve světě vapingu existuje tolik různých zařízení, že může být těžké vybrat pro sebe to správné. Zvlášť pokud jste nováček. Pojďme se podívat na hlavní typy vaping zařízení a jejich použití.

E-cigarety

E-cigarety vypadají jako klasické cigarety, a proto jsou často tím, po čem kuřáci často sáhnou jako první, když přecházejí na vaping. Jsou malé, lehké a nevyžadují žádné složité nastavování. Stačí je jen vybalit z krabičky, nasadit cartridge s e-liquidem a můžete začít vapovat. Nevýhodou je menší kapacita baterie a omezený výběr chutí.

Vape Pody

Vape pody jsou větší než e-cigarety, ale stále dostatečně malé na to, aby se vešly do kapsy. Skládají se z dvou částí: baterie a podu (náplně), která obsahuje e-liquid. Pody mohou být jednorázové, přednaplněné nebo opakovaně plnitelné. Jsou ideální pro začátečníky díky jednoduchému používání a údržbě. Navíc nabízejí širší výběr chutí a nikotinových koncentrátů.

Vaporizační pera

Jsou oblíbené pro svou kombinaci jednoduchosti a výkonu. Mají větší kapacitu baterie než e-cigarety a pody. To znamená delší dobu používání a méně časté nabíjení. Jsou plnitelné, takže můžete experimentovat s různými e-liquidy.

Mod Boxy

Mod boxy jsou velké se silným výkonem. Jsou vhodné spíš pro pokročilejší vapery. Jejich výhodou je přesná kontrola nad výkonem, teplotou a dalšími funkcemi, díky kterým si můžete své vapování vyladit do posledního detailu. Mají také větší kapacitu e-liquidu a baterie. Pokud chcete co největší výkon a možnosti nastavení, jsou pro vás tím pravým.

Kapesní vaporizéry

Tento typ vaporizérů představuje zlatou střední cestu mezi vaporizačními pery a pody a mezi výkonnými Mod Boxy. Jsou dokonalým příkladem spojení výkonu a kompaktnosti v jednom zařízení. Mezi takové patří i Pax Mini, se kterými si můžete užívat skvělý požitek z vapingu ať už se vydáte kamkoliv. Stačí sáhnout do kapsy.

Mechanické Mod Boxy

Mechanické Mod Boxy jsou jednoduchá zařízení bez elektroniky, která posílají proud přímo z baterie do cívky. Jsou oblíbené mezi zkušenými vapery, kteří chtějí maximální kontrolu nad výkonem i výdrží. Nejsou příliš vhodné pro začátečníky, protože k jejich správnému ovládání potřebujete dobré znalosti a zkušenosti s bezpečností baterií. Nesprávné použití může být nebezpečné.

Nyní, když jste se rozhodli zahodit staré cigarety a raději vyzkoušet vaporizéry, stačí si jen vybrat ten, který vám bude vyhovovat nejvíc. Každé zařízení má své výhody i nevýhody. Důležité je najít to, co vám vyhovuje, ať už hledáte jednoduchost, výkon, maximální kontrolu nebo něco mezi tím jako nabízí Pax Mini. Nezapomeňte také na bezpečnost a vždy používejte zařízení podle doporučení výrobce a jen s kvalitními liquidy a náplněmi.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Jana Hříbalová