Jaký batoh na cestování?

Batoh patří mezi nedílné součásti každého správného cestovatele. Jedná se také o zboží, které si nepořizujete každým rokem, pokud tedy nejste na tolik vášnivým cestovatelem, že je to ve vašem případě nutné. Když už si jdete vybírat batoh na cestování, nemělo by být vaše rozhodnutí unáhlené, jinak byste toho mohli následně litovat. Nemyslete si, že je každý batoh ve finále stejný, protože se velice mýlíte. Při špatném výběru by vás z něj mohly bolet záda nebo by vás mohly napadnout jiné vážnější problémy. Co se tak společně podívat na to, jaký batoh vybrat na cestování?

Rady pro začínající i zkušené profesionály

Ačkoliv se v tomto ohledu zkušení cestovatelé vyznají, určitě zde naleznou tipy, které jim vyrazí dech. V první řadě jistě každý od batohů očekává jakousi kvalitu. Batoh by se neměl v žádném případě rozpadnout po prvním zatěžkávacím testu. To platí především pro cestovatele, kteří jsou odkázaní svým způsobem čistě jen na batoh. Přece od něj očekáváte kvalitu, když v něm ponesete téměř celý svůj malý byt a pár dalších věcí. Pokud totiž jedete stanovat po České republice, bude se vám bezesporu kvalitní batoh hodit. Dalším důležitým faktorem je pohodlí. Batoh by se měl skvěle nosit a neměl by způsobovat žádné otlačeniny nebo bolesti zad.

Batohy jsou rozdělovány do několika kategorií

Batohy jsou rozdělovány do několika kategorií. Ne každý typ batohů se pochopitelně hodí na turistiku a celkové cestování, ať už po České republice nebo po světě. Vy se zajímáte o cestování, a tak se budete muset poohlížet po modelech, které jsou na tuto tématiku zaměřeny. Jestliže byste si například vybrali batohy do školy nebo pro podnikatele, mohli byste tvrdě narazit. Každý batoh je jinak sestaven, a to včetně skrytých kapes a rozmístění přihrádek. Neuškodí se dívat po batozích, které dominují hned dvěma funkcemi, mezi které patří turistika a sport. Většina nadšenců do stanování spojuje tuto činnost i s během. Pochopitelně je podstatné dívat se i na jiné vlastnosti u batohů, ale tyto patří do těch nejzákladnějších, co se týče kategorií.

Jak často cestujete?

Dále se zaměřte na otázku, jak často cestujete. Tato otázka je při výběru batohu relativně na vysoké úrovni. Kvalitní batoh je sice důležitý, ale jestliže necestujete příliš často, můžete se podívat po nižší kategorii. Tím teď nemáme na mysli batohy za pár korun. Nižší kategorií se myslí střední až vyšší.

Velikost batohu aneb cestujete s více věcmi či na lehko?

Jak velký batoh potřebujete? Pokud jste vášnivým cestovatelem, který má u sebe nejrůznější vychytávky, pak vám výběr malého batohu spíše uškodí. Během balení tak můžete narazit na chybu, která už nepůjde vzít zpátky. Předem si stanovte, jak objemný má být váš batoh, abyste do něj uložil vše, co v rámci cestování vyžadujete. Záležet bude v tomto případě na tom, jaké cestování preferujete. Jste typ člověka, který rád riskuje a chodí proto nalehko? Vystačíte si s menšími modely, v opačném případě se rovnou vydejte k regálu, kde naleznete větší batohy.

S batohem do letadla

Batohy jsou u cestujících dost často využívány zároveň jako tzv. hlavní zavazadla. To je další důvod, proč by váš batoh měl být kvalitní. Manipulovat s ním nebudete pouze jen vy, ale i ostatní lidé. Jednou z jeho hlavních funkcí by měla být i bezpečnost, která neumožní nahlédnout do batohu cizí lidi. Skvělým řešením jsou bezpečné batohy Bobby. Pyšní se integrovaným zámkem a skrytými kapsičkami. Jsou vhodné pro lidi, kteří se neustále otáčejí za sebe nebo každou hodinu kontrolují svůj batoh, zda je nenapadnul zloděj. Batohy jsou designové, bezpečné, pohodlné a nelze je snadno vykrást.

S klidným pocitem kdekoliv

Klidný pocit vám dopřejí jen kvalitní batohy, do kterých se nedostanou jiné osoby, tedy kromě vás. Batohy Bobby jsou taktéž i vzhledově na vysoké úrovni, takže se za ně rozhodně nemusíte stydět.

Publikováno: 07. 03. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Alena Litostrámová