Co navštívit v Nízkých Tatrách a kde se ubytovat?

Plánujete návštěvu Slovenska a rádi byste při této příležitosti zavítali do Nízkých Tater? Pokud nemáte představu, jaké turistické cíle zahrnout na seznam míst, která musíte vidět, jste tady správně. Vybrali jsme pro vás to nejlepší a navrch přidali tip na skvělé ubytování. Spousta lidí sice nechává průběh dovolené plynout a rozhoduje se pro návštěvu konkrétních míst impulsivně až na místě, mít plán se však rozhodně vyplatí. Budete se díky němu mnohem více těšit!

Chopok

Chopok je jasnou volbou pro každého, kdo si chce užít trochu soukromí (což je paradox – bezesporu jde o nejnavštěvovanější vrchol Nízkých Tater) a zároveň si užít krásný výhled na panoráma Nízkých Tater. Ikonický vrchol vysoký 2023 m lze zdolat různými způsoby, nejjednodušší cestou je však lanovka ze střediska Jasná, kde se můžete ubytovat. Perfektní zázemí nabízí hotel Chopok – Björnson Eko-Šport Resort v Demänovské dolině.

Demänovská jeskyně Svobody a vrchol Krakova hole

Demänovská jeskyně Svobody je největší svého druhu na Slovensku. Můžete se od ní vydat po modré turistické značce přes vrchol Pusté až na vrchol Krakova hole (1752 m), kde se vám opět naskytne skvělá příležitost ke kochání se dechberoucí krajinou. A ještě větší klid než na Chopoku.

Ďumbier

Na seznamu samozřejmě nesmí chybět nejvyšší vrchol Ďumbier (2043 m). Jak na něj dostanete? Výchozím bodem může být opět hotel Nízké Tatry Björnson Eko-Šport Resort, kde naskočíte na lanovku, necháte se vyvézt na Chopok a poté po červené turistické stezce kolem Kamnné chaty přes Demänovské a Krúpovo sedlo rovnou na vrcholek.

Kralova hora

Není nejvyšší, ale přesto servíruje impozantní výhledy na krajinu Nízkých Tater. Kralova hora je se svými 1946 m velmi vyhledávaným vrcholem. Na vrchol vás dovedou červené nebo zelené turistické značky z obce Telgárt.

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Alena Litostrámová