Proč začít jíst biopotraviny

Není žádným tajemstvím, že nezdravé stravování má neblahý dopad na lidský organismus. Může totiž zapříčinit vznik obezity, která vede ke vzniku cukrovky 2. typu a mnoha dalším dalším potížím. Proto je na místě tělo obohacovat o potřebné živiny – ty naleznete ty se vyskytují v hojném množství v biopotravinách. Pro mnohé se již biopotraviny staly každodenním standardem, a není se čemu divit. V následujících řádcích vám prozradíme vše, co byste měli vědět o biopotravinách.

Co jsou biopotraviny?

Biopotraviny se vyrábí ze surovin, které byly vypěstovány v ekologickém zemědělství. Na těchto produktech najdete osvědčení o původů, což vypovídá, že jde o biopotravinu. Biopotraviny jsou zcela bez přidaných umělých látek. Ekologické zemědělství je šetrné k rostlinám, půdě a zvířatům. Tip: Široké spektrum biopotravin seženete v eshopu Country Life. O jejich kvalitě i zkušenostech s nákupem se dočtete v rámci této Country Life recenze na Ecoblogu.

Proč zařadit do svého jídelníčku biopotraviny?

Důvodů, proč zařadit biopotraviny do svého jídelníčku, je celá řada – především neobsahují škodlivé a umělé látky. Na rozdíl od klasických potravin obsahují daleko více vitamínů, minerálů, enzymů a dalších tělu prospěšných živin. Neobsahují aspartam, glutaman sodný, pesticidy, karcinogenní látky, jako fungicidy, herbicidy nebo insekticidy. Kromě toho nejsou nijak geneticky upravené. Jak už jsme výše zmínili, ekologické zemědělství je šetrnější k životnímu prostředí. Pokud zvolíte biopotraviny místo klasických potravin, máte jistotu, že produkt neobsahuje žádné jedovaté chemikálie.

Biopotraviny – šetří přírodu

Dnes již čím dál tím více lidí si zakládá na ekologii. Zajímá je, zda potraviny, které konzumují nejsou zátěží pro životní prostředí. Rostlinná a živočišná výroba má daleko nižší negativní dopad na životní prostředí než ta konvenční. Je tomu tak především z důvodu, že ekologické zemědělství si zakládá na tom, aby zásah do přírody byl co nejmenší.

Publikováno: 07. 12. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Alena Litostrámová