Nezařazené

Jaké má cyklistika benefity pro zdraví?

Většina z nás po všech těch zákazech kolem koronaviru trošku „nakynula“, tak jednou z výhod bude jistě lepší kondice a štíhlejší tělo, ale určitě to není to jediné. Pojďme se podívat, co pro naše zdraví mohou projížďky na kole udělat.

Záleží jakým tempem a jak dlouho vydržíte na kole jet, beze sporu je však jízdní kolo nejoblíbenějším kardio cvičením.

Díky tomu, že při jízdě na kole nezatěžujeme kotníky a kolena, je vhodné jízdní kolo pro ženy a pro muže, které trápí vyšší nadváha, či dokonce obezita. Ti by se měli vyhnout třeba běhání, kde sice asi malinko zhubnou, ale mohou si během vykoledovat potíže s pohybovým aparátem.

Cyklistika neprospívá pouze našemu metabolismu a kardiovaskulárnímu systému, skvěle pomůže obnovit kapacitu plic po prodělané koronavirové infekci. Zde je třeba pohyb konzultovat s lékařem. Ale pohyb na čerstvém vzduchu pomáhá zvyšovat objemovou kapacitu plic a naši výdrž. Na sluníčku nachytáte také pro imunitu klíčový vitamín D, který se bude hodit, až přijde další vlna tohoto nepříjemného onemocnění.

Cyklistika má výhodu, že nejste zavřeni v posilovně a tak si na cyklovýletu ani neuvědomujete, že cvičíte. Každý dospělý by měl týdně absolvovat pohybovou aktivitu v délce 150 až 300 minut. Takový rodinný odpolední výlet na dvě hodinky ušlapou i malé děti, můžete jej spojit s návštěvou památek, či zábavního parku. Stmelíte rodinu a ještě něco uděláte pro zdraví.

Hlavně bezpečně

Předtím, než vyrazíte na horské kolo, pořiďte celé rodině cyklistické přilby a alespoň cyklistické rukavice. Nejrůznější střety a pády se prostě občas nevyhnou nikomu a určitě je lepší nebezpečným poraněním hlavy předcházet. Nesmíte zapomenout ani na odrazky a kvalitní osvětlení vpředu i vzadu na kole. V provozu musíte být vidět.

Add Comment

Click here to post a comment