Levnější tisk není utopie. Vyzkoušejte kompatibilní náplně!

Hledáte způsob, jak tisknout mnohem levněji než doposud? Spousta výrobců argumentuje tím, že je nejvýhodnější používání originálního spotřebního materiálu, což je však při pohledu na ceny renovovaných a kompatibilních náplní docela úsměvné. Ale jaký je mezi nimi rozdíl a na co si dát při nákupu pozor?

Jaký je rozdíl mezi originální a alternativními náplní?

Originální náplně do tiskáren - například tyto tonery Epson - vyrábí přímo výrobce tiskárny (nebo oficiální partner). V případě originálů můžete počítat s prvotřídní kvalitou tisku, ale musíte se smířit s vysokou pořizovací cenou. Na druhé straně stojí alternativy v podobě renovovaných a kompatibilních tonerů a cartridgí. Renovované náplně jsou v podstatě originály, které byly znovu doplněny a proběhla u nich i výměna opotřebovaných dílů – můžete se spolehnout na kvalitní komponenty a velmi slušnou kvalitu tisku. Cena renovovaných tonerů a cartridgí je mnohem nižší než cena originálních náplní. Pro srovnání se podívejte například na originální a kompatibilní tonery Brother. A co kompatibilní barvy do tiskáren? Jde o zbrusu nové kousky, které nepochází z oficiální výroby a proto se mohou od originálních náplní kvalitativně výrazně lišit. Nejnižší cena je často vykoupena mrzkou kvalitou tisku a komponentů – pečlivý výběr dodavatele je proto opravdu na místě.

Nakupujte jen u prodejců, kteří vám zaručí kvalitu

Kompatibilní tonery a cartridge představují nejjednodušší způsob jak ušetřit za tisk. Nechcete-li riskovat, že vyhodíte peníze za nekvalitní nebo dokonce nefunkční náplně, poohlédněte se po nich u spolehlivého prodejce, který nabízí kvalitní zboží. Dobrou volbou je například tonerdepot.cz. V e-shopu najdete pouze prověřené a velmi kvalitní tonery a cartridge, které jsou skladem a doma je můžete mít obratem.

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Peníze

Autor: Alena Litostrámová