Postavte základy luxusní zahradní stavby bez betonování

Položit základy zahradní pergoly zvládnete za pomocí betonových či ocelových patek nebo zemních vrutů. Nejčastěji používané jsou však betonové patky, protože vydrží i dlouhé roky neporušené, jsou odolné a únosné. Nepotřebujete být zedník, abyste věděli, že betonování je poměrně pracné a časově náročné. Vykopat do země díru, vytvořit bednění a následně patku zabetonovat vám může zabrat i týden, s ohledem na tvrdnutí betonu. Zemní vruty tak komplikované samozřejmě nejsou, a proto vám v následujících řádcích o vrutech prozradíme trochu více informací.

Co jsou zemní vruty?

Jestliže jste o vrutech zatím neslyšeli, rádi vás uvedeme do obrazu. Zemní vruty jsou druh kotvení, který se používá pro položení základů staveb jako zahradní domky, ale třeba i dřevostavby atd.. Zpravidla se vyrábí z pozinkované oceli. Díky zinku nehrozí výskyt koroze. Tip: Tu nájdete záhradné domčeky, chatky a garáže.

Jak používat zemní vruty?

Velkou výhodou zemních vrutů je právě snadná instalace. K zavrtání vrutu vám bohatě postačí roxor nebo jiná ocelová tyč. Na horní straně vrutu se nachází otvor, do kterého roxor zastrčíte, poté už jen stačí otáčet ve směru hodinových ručiček. Roxor vytvoří dostatečně velkou páku, abyste vrut zavrtali do země. Ne vždy terén spolupracuje a někdy může být obtížné vrut do zeminy zavrtat. Od toho existuje instalační T klíč, který se používá v případě, že terén neumožňuje hladký průnik vrutu do země. Použitím instalačního klíče získáte větší rameno síly, čímž vrut snadno zavrtáte.

Výhody zemních vrutů v kostce

  • Zemní vruty jsou ekologické, protože neobsahují chemické látky.
  • Snadná instalace i manipulace.
  • Pokud se rozhodnete stavbu odstranit či přemístit, vruty jednoduše vytáhnete ze země a přemístíte na jiné místo.
  • Nemusíte provádět žádné zemní práce nebo bednění.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Litostrámová