Cestování

Podvodní park v Rakousku se v průběhu roku mění

Chcete-li zažít vskutku nevšední podívanou, nemusíte nikam daleko. Vydejte se do sousedního Rakouska, konkrétně do Štýrska, kde se nachází Zelené jezero (Grünner See). Je lemováno malebnými Hoschswabskými horami a lesy a unikátní je na něm to, že se během roku výrazně mění výška vodní hladiny.

V praxi to znamená, že během zimy je jezero hluboké pouze 1 – 2 metry a okolí se využívá jako okresní park. Ale když se teploty zvednou a sníh roztaje, hladina vody se výrazně zvýší. V nejhlubším místě má jezero až 12 metrů (konkrétně od poloviny května do června) a v tomto období je park kompletně pod vodou.

Jestliže je jednou z vašich vášní i potápění, neměli byste si nechat příležitost k průzkumu zatopeného parku uniknout. Ještě předtím si zde však udělejte výlet v zimě či z kraje jara, abyste pak mohli srovnat rozdíl. Poseďte si na lavičce, projděte se po mostě a pokochejte se vším, co zanedlouho zalije voda.

Než se k nádhernému smaragdovému jezeru vydáte, pokochejte se alespoň následujícími fotografiemi, které pořídil fotograf a nadšenec do potápění Marc Henauer.

Add Comment

Click here to post a comment