Stylová svítidla, která vnesou světlo do vašeho domova

Všem je nám známé staré pořekadlo „teplo domova“. Bez tepla bychom se doma neobešli, stejně tak, jako se neobejdeme bez světla. Když je naše obydlí v rekonstrukci, nebo je budováno zcela nové, při řešení osvětlení se blížíme ke konci a spíše se věnujeme doplňkům, kterými svítidla svým způsobem jsou. Hledáme tlumená světla, která nám budou svítit za chladných podzimních dnů při sledování televize, ale také taková, která budou svítit s vysokou intenzitou. S tím nám nejlépe pomůže stropní svítidlo, například v podobě lustru, který bude nevysoko nad jídelním stolem. Jaké varianty osvětlení máte na výběr?

Svítidla s vysokou intenzitou svícení

Pro mnoho činností potřebujeme spoustu světla. Jsou jimi například vaření a následná konzumace jídla, práce anebo školní povinnosti, které musí plnit naše děti. K takovým činnostem se nám budou skvěle hodit lustry visící ze stropu anebo podhledová svítidla, která je možné ukrýt přímo do stropu tak, aby byl podpořen minimalistický design místnosti. V obou případech bude možné vidět každý detail při vaření, při své práci ani při kontrole úkolů dětí si dál nebudete kazit oči jejich mhouřením.

Tlumená stropní svítidla

Do podhledů je také možné namontovat podhledová stropní svítidla tak, aby navozovala příjemnou, tlumenou atmosféru. Lze toho docílit tím, že pod strop nainstalujete podhledovou lištu, mezi kterou vznikne prostor. Do prostoru se následně umístí podhledová světla, která budou svítit tak akorát k odpočinku po náročném dni.

Doplňková svítidla

Představte si, že se v noci probudíte a potřebujete si zajít do kuchyně pro sklenku vody. Nejen že se vám nechce vstát z postele, ve které jste pohodlně uvelebení. Odrazuje vás také představa ostrého světla. Co kdyby ale bylo možné rozsvítit svítidla ve stěně, která vás neoslní, ale příjemně posvítí na cestu? Osvětlení je velmi důležitým aspektem ve věci bydlení a dokáže vám jej v mnoha ohledech usnadnit a zpříjemnit.

Publikováno: 31. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Litostrámová