5 nejlepších míst pro kanoistiku v České republice

V České republice je kanoistika oblíbeným sportem i způsobem rekreace. Řeky a jezera u nás nabízejí ideální podmínky pro milovníky vodních sportů od začátečníků po profíky. Najdete tady poklidné vody vhodné pro rodiny s dětmi i divoké řeky plné výzev pro zkušené vodáky. Představme si pět nejlepších míst pro kanoistiku, která nabízejí nejen skvělé podmínky pro plavbu, ale i nádhernou přírodu a bohaté možnosti pro další aktivity.

1. Řeka Vltava

Vltava, nejdelší řeka České republiky, je ikonickým místem pro vodáky. Své putování můžete začít v Českém Krumlově, městě zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, a pokračovat až k historickému městu Zlatá Koruna. Tato část Vltavy je známá svou klidnou vodou a malebnými zákoutími, které jsou jako stvořené pro rodinné výlety.

2. Řeka Otava

Otava, přítok Vltavy, je pro svou divokou krásu a technicky náročné úseky velmi oblíbená mezi zkušenými kanoisty. Nabízí jak mírnější úseky vhodné pro začátečníky, tak i divoké peřeje, které poskytnou adrenalinové zážitky. Půjčovna lodí Otava je tady k dispozici pro ty, kdo si přejí objevit krásy tohoto říčního toku, ať už na jednodenním výletu nebo na delší expedici.

3. Řeka Lužnice

Lužnice je další perla mezi českými řekami, která je ideální pro kanoistiku. S jejími mírnými proudy a nádhernou přírodou se jedná o ideální místo pro začátečníky a rodiny. Historické město Tábor je výborným výchozím bodem pro výlety po Lužnici, kde můžete zažít kombinaci kanoistiky a poznávání české kultury.

4. Jizera

Jizera nabízí kanoistům úplně jiný druh zážitku. Od horských peřejí v jejích horních částech po klidnější vody vhodné pro rodiny v dolních úsecích. Je skvělá pro ty, kdo hledají rozmanitost a chtějí zažít jak adrenalinové, tak poklidné plavby na jedné řece.

5. Sázava

Řeku Sázavu si lidé často vybírají díky její dostupnosti z Prahy a nabízí úžasné scenérie a příjemnou plavbu. Je oblíbená mezi všemi, kdo hledají únik od městského shonu. Můžete se tady pustit do krátkých jednodenních výletů s možností řady zastávek na piknik nebo zkoumávání okolní přírody.

Česká republika nabízí nepřeberné množství možností pro milovníky kanoistiky, najdete u nás prostě vše. Půjčovny lodí, jako je půjčovna lodí Otava, jsou roztroušeny po celé zemi a nabízí širokou škálu plavidel pro každého dobrodruha. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo zkušený vodák, kanoistika v České republice nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého.

Publikováno: 20. 02. 2024

Kategorie: Cestování

Autor: Jana Hříbalová