Zajímavosti

Vynikající škola kytary? Výuka probíhá online!

Byla by škoda nenaučit se alespoň základy hry na hudební nástroj, jenž přinesl slávu legendám jako Hendrix, Page nebo Lennon. Jistě, řeč je tentokrát o kytaře, díky níž si můžeme zazpívat nejen slavné hity sedmdesátých let, ale i lidové písně a popěvky, spoustu moderních melodií a potěšit duši něčím novým, neotřelým a zajímavým. Na učení se hře na kytaru není nikdy pozdě, i když si možná někteří škarohlídi mohou myslet opak a přesvědčovat vás, že pokud jste to nezkusili v ZUŠ jako náctiletí, už nemáte žádnou šanci. Opak je pravdou, kupříkladu řada seniorů si osvojila základy kytary vlastně docela nedávno!

Stačí jen čas a chuť, ostatní je zajištěno

Nevíte o kytaře prakticky nic, snad jen tušíte, že má šest strun? Potom se ničeho nebojte, protože jsou připraveny speciální online kurzy i pro naprosté začátečníky, jakož i pokročilejší hráče, na své si totiž přijde prakticky každý! Šestice strun, hmatník, dřevěné tělo, elektrická nebo akustická verze, račte si jednoduše vybrat! Všechno pěkně z pohodlí domova, bez nutnosti osobních schůzek, cvičení, přehrávek a podobně. Věnujete se koníčku jen tehdy, když na něj máte opravdu čas a chuť, o nic jiného přeci ani nejde. Děláte pokroky? Správně, jen tak dál – brzy budete mít pocit, že můžete třeba i veřejně vystoupit…

Pro začátek je důležité hrát a hrát a zase hrát, ale mít také dobrou předlohu, opravdu dobrého učitele. Anebo vás láká spíše hra na kytaru pro samouky? Najdete ji například na portálu NaNastroj.cz – nachází se zde videa se zkušenými lektory, kteří vědí, jak zaujmout a naučit něco nového. Nebojte se zkoušet, vždyť platí, že žádný učený z nebe nespadl, a i ti nejlepší kytaristé mohli mít vlastně hodně skromné začátky. Nový koníček, nová náplň pro volný čas, přesně tím je hra na kytaru pro ty, kteří milují hudbu a chtěli by zkusit něco, v čem se mohou prakticky neustále zdokonalovat. Tak už jen zbývá popřát – hodně štěstí!

Co se týče akordů a textů, poohlédněte se po nich na portálu spisnickou.cz. Zahrajte si například písničku Cesta – akordy a text jsou docela jednoduché!

A ještě něco – pokud máte děti, nepřehlédněte projekt Dětská kytara. Na stránkách najdete vše, co je potřeba v kytarových začátcích.

Add Comment

Click here to post a comment