Vybrat si pánskou peněženku není těžké. Prozradíme, jak na to

Je to malé, je to skladné a je to také praktické a elegantní – co je to? Nebudeme vás dlouho napínat, mluvíme o pánské kožené peněžence, která patří k tomu nejpodstatnějšímu, co se v pánské kožené tašce ukrývá. A nejen v kožené tašce. Peněženku zkrátka nosíme prakticky neustále, vždyť v ní kromě hotovosti nosíme také potřebné doklady, které po nás v nejeden moment mohou chtít. Pokud vám taková peněženka v kapse nedřímá a naopak vám chybí, prozraďme si, jak ji vybrat.

Materiál hraje klíčovou roli

Pánská peněženka musí splňovat mnoho faktorů a jedním z nich je také odolnost, styl a celkový vyzařující luxus. Veškeré tyto vlastnosti však splňuje jeden materiál, ke kterému se při výběru peněženky uchylujte především, a to konkrétně ke kůži.

Domnívat se, že kožené peněženky někdy vyjdou z módy je mylné. Naopak. Byly tady, jsou tady a taky tady zůstanou, proto jim dejte přednost před vším ostatním, co se na trhu nachází. Navíc díky dostupnosti barev si můžete vybrat tu, která s vámi nejvíce koresponduje a rezonuje.

Jaký bude mít účel? Kde ji budete nosit?

I když při pohledu na pánskou peněženku víte, jaký bude její účel, přesto si ho konkretizujte. Dle účelu se totiž budete rozhodovat po stránce její velikosti. Jestli vám má sloužit pouze na mince a nikoliv na karty, protože je máte uschované v mobilním telefonu, pak vám budou stačit menší peněženky bez zbytečného množství přihrádek.

Jestliže budete nosit peněženku hlavně do práce čili vždycky zapadne do tašky na notebook, opět bude spíše menší, nikoliv příliš velká.

Na barvě záleží

Už bylo řečeno, že kožená peněženka nemusí být jenom černá nebo hnědá, ale může být daleko pestřejší. Kůže má dnes mnoho barev, a tak si můžete vybrat tu, která s vámi rezonuje nejvíce. Co třeba taková tmavě modrá nebo zelená? To mnoha pánům lichotí víc nebo ne?

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Jana Hříbalová