Jak na lehký tuning, aby auto vypadalo stylově?

Pokud vám rozpočet nedovolit pořízení vysněného auta a museli jste se smířit s určitými kompromisy, neházejte flintu do žita. Váš vůz může vypadat mnohem lépe, když ho mírně poladíte. Následující úpravy spadají do kategorie lehkého tuningu. Nejde tedy o nic, co by zásadně ovlivnilo původní jízdní vlastnosti. Výsledek vás přesto příjemné překvapí!

Čemu se určitě vyhnout?

Co tuningu rozhodně neprospívá, jsou dětinské nálepky všeho druhu. Zachovejte look vozu elegantní a vyhněte se samolepkám, které zbytečně hyzdí proporce a neprospívají ani laku. Stejně tak nejsou v módě obří křídla, která jakoby z oka vypadla boeingu 747. Po čem naopak sáhnout můžete, jsou plastové lemy blatníku. Montáž je snadná (prostě je nalepíte) a po nalakování auto získává na maskulinitě.

Designová alu kola

Ne nadarmo se říká, že „kola dělají auto“, a právě na to byste měli myslet, až je budete vybírat. Určitě si pořiďte stylové elektrony – a když je na zimu sundáte, nasaďte na plechové disky alespoň poklice.

Zvažte změnu barvy

Průzkumy hovoří jasně: nejatraktivnější je černá. V praxi samozřejmě záleží na osobním pohledu každého z nás. Velmi dobře může vypadat bílá perleť, ale to už se bavíme o vyšší cenově relaci. Každopádně berte na vědomí, že pěkný lak změní auto k nepoznání. V kombinaci s výše zmíněnými alu koly může úchvatně vypadat i poměrně obyčejný vůz staršího data výroby.

LED diody pro denní svícení

Máte starší vůz nebo zkrátka automobil, který nedostal diody pro denní svícení již od výrobce? Nevadí, můžete si je za pár korun pořídit a namontovat vlastními silami, případně se obraťte na jakýkoliv servis.

Kvalitní audiosoustava

Díky čistému zvuku linoucímu se z reproduktorů je cestování mnohem příjemnější. Nespokojte se s málem a vyměňte standardní rádio a pořádnou audiosoustavu. Třeba za 2DIN variantu s integrovanou GPS navigací!

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Litostrámová