7 nápadů, jak vydělávat peníze z domu

S moderními technologiemi jako internet a počítače již není zcela nezbytné chodit někam do práce, kde musíte strávit osm hodin denně. Přivydělat si nebo podnikat můžete i jako digitální nomád na dálku nebo dokonce z pohodlí svého domu. Následující způsoby vydělávání peněz z domu jsou dobré, pokud si chcete vydělat vedle práci i když chcete rozjet podnikání z domu. Rozhodnete-li se pro blogování nebo youtubering, neváhejte se registrovat na PRYard.com, kde seženete první (a rozhodně ne poslední) zakázky.

1. Online kurz / doučování

Dobrým způsobem jak si nejen přivydělat vedle práci, ale i vydělat na fulltime, je prodávat své znalosti přes online kurzy nebo prostřednictvím doučování, které můžete dělat i z pohodlí svého domova přes Skype nebo Google Hangouts. Například, pokud víte uvařit speciality, při kterých lidem tečou sliny, mohli byste začít učit lidi vařit. Formou doučování či online kurzu si umíte pěkně přilepšit vedle práci. Doučováním přes internet dokážete vydělat i přes tisíc korun denně. To je pěkný vedlejší výdělek, nemyslíte? V případě fulltime byste si uměli vydělat nadprůměrnou mzdu. Lidé jsou ochotni naučit se mnoho věcí, od vaření, přes jazyky, jak si zařídit bydlení po zdravý životní styl. Klíčové k úspěchu je hlavně připravit si osnovu toho, co budete učit, a udělat to zajímavým a neodolatelným. Neučte lidí vařit. Učte je jak dodat životu nové chutě. Neučte jejich anglicky. Dejte jim možnost cestovat po světě. Na rozběhnutí vám nevyhnutelně bude stačit nějaká aplikace na videohovory (například Skype nebo Google Hangouts) a vlastní web stránka, přes kterou o sobě dáte vědět.

2. Začněte blogovat

Blogování je jeden z nejoblíbenějších moderních způsobů vydělávání na internetu. Proč? Dá se začít i bez velké investice. Nejpoužívanější blogovací platforma WordPress je zdarma, takže vám stačí pouze dostupný hosting, na kterém vám blog poběží a doména, na níž vás lidé najdou. Psát PR články můžete, když máte volný čas.

3. YouTube kanál

Díky různým navštěvovaným platformám o sobě můžete dát vědět a začít zpeněžovat svou návštěvnost. Jednou z velmi oblíbených je na Slovensku v posledních letech i YouTube. Ne že by předtím YouTube oblíbený nebyl, ale mezitím se online video stalo nejoblíbenější formou obsahu na internetu. Založit YouTube kanál není nic komplikované a je to zcela zdarma. Mírné komplikované může být pouze vymýšlení něčeho, co bude pro lidi dostatečně zajímavé a můžete o tom točit videa dost dlouhou dobu. Stále se však můžete inspirovat zahraničím a přenést daný koncept na Slovensko. Dobrým příkladem je kanál How to cook that, na kterém si můžete prohlédnout videa, ve kterých upečou smartphone, či dokonce čokoládovou knihu. Také můžete googlovat věci jako:
  • popular youtube channels
  • popular YouTubers
  • youtube video ideas

4. Prodávejte přes eshop ruční výrobky

Hand made výrobky jsou oblíbené produkty, za které jsou lidé ochotni zaplatit a kromě toho je to velmi zábavný způsob práce. Alespoň pro ty, kteří mají k takovým věcem vztah a rádi tvoří nové věci. Pokud k nim patříte i vy, můžete tuto svou zálibu využít a něco si tím vydělat.

5. Jaudelam.cz

Jadelam.cz je stránka, jejíž princip fungování je velmi jednoduchý: spojuje nabídku běžných lidí na různé drobné služby s poptávkou - tedy potenciálními klienty. Prodat se na ní dá prakticky cokoli. Například i cold calling, tzv. telefonování databázi kontaktů, přes psaní textů, přepis textů, po tvorbu web stránek, dokonce i hand made výrobky.

6. virtuální asistent

Dokážete organizovat a zařídit cokoliv? V tom případě bude pro vás jako ušitá práce virtuálního asistenta. V čem spočívá tato práce? Představit si ji můžete jako asistenta majitele firmy, který protože se musí starat o chod firmy, nemá čas řešit běžné záležitosti jako nahazování obsahu na webu, nahazování do tabulek nebo dohadování schůzek.

7. Testujte web stránky

Trávíte na internetu hodně času? Pak se vám možná bude zamlouvat tento způsob přivýdělku. O co jde? Aby byla stránka nebo aplikace úspěšná, musí se nejprve pořádně otestovat, zda její uživatelé rozumějí a vědí ji používat. Je to hotová věda a na to, aby se vše vydařilo, je nejlépe získat zpětnou vazbu od reálných uživatelů. Co takhle od vás? Stránky, které vám za to budou platit najdete tak, že budete googlovat například:
  • where to test websites
  • companies that pay you to test websites

Slovo na závěr

Když jste v práci, rušivých vlivů máte méně a je snazší se soustředit na práci, protože víte, že byste měli pracovat. Na druhé straně, práce doma znamená, že můžete věnovat pozornost i soukromým věcem či kdykoliv si odskočit do obchodu. Jinak řečeno, nástrah, které vás mohou obrat o vaši pozornost, je mnohem více. Podnikání z domu je velmi pěkná představa, avšak na rozdíl od běžného zaměstnání v kanceláří či obchodě vyžaduje větší dávku disciplíny a organizovanosti. Přece jen, nemáte pevně stanovený čas od kdy do kdy máte být v práci a vaše běžné pracovní návyky si budete určovat zcela sami.

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Peníze

Autor: Alena Litostrámová