Venkovní rolety: Stínící technika, díky které bude vaše bydlení lepší

Bydlíte v rušné lokalitě a trápí vás nadměrný hluk, který vašimi okny proniká z ulice přímo do domu? Hledáte způsob, jak své bydlení zabezpečit před nezvanými návštěvníky a ušetřit podstatnou část nákladů za vytápění? Všechny vaše potíže může vyřešit jediný prvek, který se posledních letech těší stále větší oblibě – venkovní rolety.

Udělejte ze svého bydlení oázu ticha

Obyvatelé domů situovaných v bezprostřední blízkosti silnice nebo rušných městských center, velmi často trápí nadměrný hluk, který výrazně snižuje kvalitu bydlení. Jednou z možností, jak interiér efektivně odhlučnit, jsou právě venkovní rolety, které lze namontovat nejen do novovstavby, ale i v rámci dodatečné montáže do již postavených domů. Kvalitní zvuková izolace je ovšem jen jednou z mnoha výhod.

Mnoho lidí si systém pořizuje kvůli výraznému snížení tepelných ztrát. Náklady za vytápění rok od roku rostou a zdaleka nejvíce tepla uniká právě přes okenní otvory. Předokenní rolety dokáží únik tepla redukovat až o několik desítek procent a výrazně tak ulehčit vašemu domácímu rozpočtu. To klasické či vertikální žaluzie umístěné v interiéru nedokáží.

Sluneční paprsky bývají nepříjemné

Dalším aspektem je i efektivní zatemnění, které oceníte vždy, když si budete chtít během dne odpočinout nebo snížit tepelný prostup tepla. Ať už se rtuť na teploměru vyšplhá na jakoukoliv teplotu, rolety v interiéru udrží příjemnou teplotu.

Neměli bychom zapomínat ani na bezpečnost. Venkovní rolety účinně chrání okno před mechanickým poškozením a vaše soukromí před nechtěnými pohledy zvenčí.

Investice, díky které ušetříte

Pro většinu z nás sice hraje při výběru produktů cena, ale je třeba si uvědomit, že v tomto případě jde o investici do budoucích let. Úspora na špatném místě vás může v budoucnu přijít pěkně draho a právě proto doporučujeme kvalitní a prověřený systém. Poohlédněte se po něm u specializovaného prodejce rolety-site.cz.

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Litostrámová