5 největších důvodů, proč jdou mobilní klimatizace na dračku

Proč si pořídit mobilní klimatizaci? Důvodů je víc než dost. Pokud ji ještě nemáte a jste na vážkách, přečtěte si tento článek. A klidně i tento.

Snižte své náklady na energii

Přenosné klimatizace ochlazují místnost, ve které se nacházíte, a nikoliv celý dům. Pokud trávíte většinu dne na jednom místě, například v domácí kanceláři, nemá smysl snižovat termostat centrální klimatizace. Takové plýtvání, že? Strategické nasazení malé přenosné klimatizace může výrazně snížit náklady na centrální klimatizaci. Provoz přenosné klimatizace v jedné místnosti oproti robustní centrální klimatizaci v celé domácnosti vám může ušetřit až pětinásobek měsíčního účtu za elektřinu. Představte si, že snížíte svůj účet o několik tisíc, a přitom budete mít po celý den chladno!

Přenášejte ji z místnosti do místnosti

Pohyblivá přenosná klimatizace, navržená s ohledem na mobilitu, je dodávána na kolečkách, takže ji můžete přetáčet z místnosti do místnosti - kamkoli, kde potřebujete chladný vzduch. Přes den ji můžete provozovat v domácí kanceláři a na noc ji přesunout do ložnice. Abyste to měli ještě jednodušší, pořiďte si od společnosti eprofi.cz s.r.o. příslušenství pro mobilní klimatizace v podobě těsnění oken a instalační sady do zdi. A konečně, bydlíte v domě se schody? Žádný problém! Přenosné klimatizace bývají poměrně lehké, takže je lze snáze zvednout. Pokud však máte v úmyslu často chladit oddělené místnosti v různých patrech, vyplatí se vám pořízení dvou jednotek. Tip: Nejen klimatizace, vhod může přijít také kvalitní sloupový ventilátor!

Snadné nastavení bez nutnosti trvalé instalace

Okenní klimatizační jednotky jsou často omezeny bytovými domy a společenstvími vlastníků bytů. Nájemníci mají zřídkakdy možnost přidat si ji do svého domu, ale žádné obavy, protože jde o volně stojící klimatizaci. Přenosné klimatizace lze nastavit v jakékoli místnosti s oknem. Navíc počáteční nastavení nevyžaduje žádné těžké zvedání ani odbornou pomoc - je to hračka! Stačí najít v okně výstup pro výfukovou hadici a je hotovo. Navíc na rozdíl od okenní klimatizační jednotky, která vám může bránit ve výhledu a v přístupu světla, zabírá hadice přenosné klimatizace jen zlomek okna. Tip: Mobilní klimatizace, ale také záložní zdroje, elektrocentrály, mobilní topidla a stavební pily prodává eprofi.cz s.r.o.

Vezměte si ji s sebou na cesty

Léto je synonymem pro výlety, ale v přívěsech, obytných vozech nebo pop-up karavanech může být obtížné udržet chlad. Mnohé z nich nejsou vybaveny chladicími systémy, a i když ano, mohou být nespolehlivé. Nenechte se na cestách zastihnout rozpálení a zpocení, když je přenosná klimatizace snadným řešením.

Chladí a zároveň vysouší

Většina přenosných klimatizací je "dva v jednom": chladí a vysouší. Pokud žijete ve vlhkém podnebí, víte, jak nepříjemná může být vysoká vlhkost vzduchu, zejména na vrcholu léta. Udržování sucha v domácnosti zmírňuje alergie tím, že zmírňuje výskyt plísní a roztočů. Většina přístrojů má také režim pouze odvlhčování pro celoroční použití.  

Publikováno: 29. 04. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Litostrámová