Jaké šperky nosit v zimě?

Většina žen používá v zimě jiné krémy, než v létě, také parfémy volí na léto svěží, květinové, na zimu klidně těžší a kořeněné… Rozdíl je i v doplňcích, kupříkladu šátky měníme za šály, kabelky z rákosu odložíme a použijeme nějakou pořádnou zimní, klidně huňatou a chlupatou.

Zimní šperky

V zimě často vládne ponurá atmosféra, šero, dlouho je tma. Proto je skvělé, když sebe a tím i naše okolí rozsvítíme barevným oblečením i šperky. A teplotu podpoříme teplými tóny barev. Co se týče šperků, skvělé jsou typy ze žlutého zlata. Jeho hřejivá barva dodá pocitově na hřejivosti i nám. Kromě barvy zlata je výborným krokem i výběr šperku s barevnými drahými kameny. Najdete mezi nimi krásné sytě červené, zelené, modré, také tyrkysové, růžové nebo hnědé a okrové. Zlaté náušnice s barevnými drahými kameny dodají jiskru každé ženě. Navíc, pokud budou ve tvaru květin, okvětních lístků, motýlů a podobně, nejenže budou nepřehlédnutelně barevné, ale i pozitivní, což v zimě také uvítáte.

Nebojte se výrazných šperků

Každá žena by měla mít z každého typu šperků alespoň jeden výrazný. Tedy náušnice, prsten, náhrdelník… Nepřehlédnutelný je kupříkladu zlatý prsten s velkým modrým safírem nebo rubínem. Ať už někomu podáte ruku, nebo jen budete sedět u stolu v restauraci, prstenu si všimne mnoho lidí. Co se týče ozdoby zápěstí, elegantně a skvěle vypadá např. silnější zlatý kulatý náramek. Ten se hodí ke všem outfitům, k šatům, svetrům, halenkám i topům. Snad jen u sportovního oblečení byste jej měli sundat. I náhrdelník s výrazným přívěškem by nám neměl ve šperkovnici chybět. Máte rádi kočky? Anebo ptáky, ať už sovy nebo pávy? Ty mohou být jak jednoduché, elegantní, tak okázalé, když je budou zdobit rozmanité drahé kameny.

Zimní ewergreeny

Hledáte-li zlaté šperky, které se nosily, nosí a nosit budou, určitě by vám v zimě neměla chybět jedinečná zlatá brož. V klenotech jich můžete najít poměrně hodně a v mnoha stylech. Připnout si je můžete nejen na kabát, ale také na kostýmek nebo svetr. Některé dámy si ji připínají i na zajímavě uvázané šály nebo šátky. Ojíněně a zimě bude vypadat šperk zhotovený z bílých perel. Můžete vsadit na perlové náušnice, ať už v podobě „perlových kuliček“ nebo visacích perlových náušnic. Dlouhý i krátký perlový náhrdelník bude krásný pro období kolem Vánoc a nového roku. Budete působit svátečně a elegantně. Perly se ale hodí i ke košilím, halenkám nebo šatům. Nebojte se výrazných a barevných šperků. V zimě budete doslova zářit.

Publikováno: 15. 10. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Alena Litostrámová